Frankofooniapäev

Armsad sõbrad!


Sel aastal tähistame 23. märtsil ühiselt frankofooniapäeva Ehte Humanitaargümnaasiumis Tallinnas. Üritus algab kell 13 juba traditsiooniks saanud õpilaste etteastetega. Päeva temaatika kulgeb Pariisi suveolümpiamängudest inspireerituna pisut sportlikumas võtmes. Oodata on põnevaid töötubasid, kus saab ennast proovile panna nii prantsuse kultuuri puudutavates teadmistes kui ka mängulisemates võistlustes.

Samuti on võimalus osa võtta A2 ja B1 taseme etteütlustest ning nautida väljapanekuna õpilaste koomiksikonkursi ühistööd teemal Asterix ja Obelix olümpiamängudel. Üritusele võib tulla ka lihtsalt prantsuse suupisteid nautima, saadiku kõnet kuulama ja vanu sõpru üle vaatama. Päeva teeb pidulikuks vabariikliku olümpiaadi võitjate autasustamine ning parimate õigekirja tundjate premeerimine. Lõppakord on orienteeruvalt kell 16.00, mil toimub ühine koogi söömine.

Pane päev juba oma kalendrisse kirja!

Frankofoonianädala programm:

18.03, esmaspäev – Prantsuse keele olümpiaadi vabariiklik voor Tallinna Ülikoolis

20.03, kolmapäevKell 15.00 – Prantsuse keele e-etteütlus kõigile huvilistele (tase B2), e-etteütluse link on saadaval siin.

23.03, laupäev – Frankofooniapäev Ehte Humanitaargümnaasiumis:

  • 12.00 Kaks prantsuse keele etteütlust koolinoortele (tasemed A2 ja B1)
  • 13.00–14.00 Päeva avamine: kontsert, vabariikliku olümpiaadi auhinnatseremoonia, prantsuskeelsete riikide suursaadikute kõned
  • 14.00–15.30 Kümnevõistlus: 6 keelelis-kultuurilist ning 4 sporditeemalist töötuba
  • 15.30 Etteütluste parimate autasustamine, päeva kokkuvõte
  • 16.00 Koogi söömine, päeva lõpp